Na internete a e-shopoch dnes nájdu to svoje aj rybári. Poznáme stránky, na ktorých nájdete všetko pod jednou strechou. Všetky možné doplnky, návnady a to najhlavnejšie, rybářské pruty, bez ktorých rybu len tak ľahko neulovíme. A veruže máme na výber. Každý skúsený rybár si nájde to svoje, no i amatér. Aj tí z nás, ktorí sa špecializujú na lov šťúk a dravých rýb, no i lovci kaprov. Každý typ udice je dokonale prispôsobený tomu, na aký lov a aký typ rýb sa špecializujete práve Vy.

prut

Forma e-shopu
Cez e-shopy takýto nákup prebieha veľmi pohodlne, dokonca si môžete písať i s poradcom, ktorý je Vám k dispozícii online, aby Vám s výberom poradil. Na jednej stránke máte komplet všetky možné kategórie, od prútov, navijákov, silónov, až po stoličky a ešte oveľa viac. Ku každému produktu je i detailná fotka a v texte sú zahrnuté všetky potrebné informácie, dokonca aj rady. Pokiaľ obľubujete rybárčenie, skúste to touto formou.

Pozrime sa však na ten najhlavnejší doplnok, udice.
Tie delíme v prvom rade podľa priority, či je našou úlohou chytať kapry, alebo dravcov. Podľa tohoje každá udica upravená a každá je vhodnejšia na niečo iné. Ale určite nájdeme i vhodný kompromis. Pozrime sa napríklad na udicu Daiwa silver light, ktorá je vhodnejšia na lov dravých rýb, udica sa radí do kategórie prívlačové udice.

rybolov

•         Daiwa Silver light
Je vyrobená štýlom, ktorý poteší profesionálneho rybára, ale jej výzor a konštrukcia je vhodná i pre začiatočníka. Je veľmi praktická. Vhodná pre chytanie štíhlejších a ľahších rýb, ako napríklad šťuka. Pre tento typ udice je vhodná návnada vo forme woblerov, s dĺžkou maximálne 10 cm. Takáto praktická udica napríklad stojí pod 100 Euro, konkrétne 72 Euro. Za zmienku určite stojí jej vlastnosť, kedy sa dá šikovne prenášať, váži iba 100 gramov a má kvalitnú rukoväť, ktorá sa nám len tak nevyšmykne.