Veľká Británia
Napriek neistote spoločnosti kvôli Brexitu zostáva Veľká Británia kľúčovým hráčom vo svete začínajúcich podnikov. V centre Londýna má kancelária niekoľko technických gigantov a kolektív talentovaných dizajnérov, programátorov a inžinierov na dosah ruky.

starup

V súčasnosti vedie Spojené kráľovstvo v európskom svete investovania rizikového kapitálu, keďže v roku 2017 dosiahla investíciu rizikového kapitálu vo výške približne 4,5 miliardy GBP, tvrdí investor Gil Dibner.
Dodávateľ poskytovateľa služieb Paymentsense navyše zistil, že scéna spúšťania technológie v Spojených štátoch vzrástla za posledných päť rokov o 5,9 percenta, čo ďalej dokazuje, že Veľká Británia vedie v lákaní európskych startupov.
Pokiaľ ide o dane, sadzba dane z príjmov právnických osôb v Spojenom kráľovstve je 19%, zatiaľ čo vláda plánuje znížiť daň z príjmov právnických osôb na 17% do roku 2020. Spoločnosti so zdaniteľným obratom viac ako 85 000 GBP sa musia zaregistrovať  ako platci DPH (daň z pridanej hodnoty).

Írsko
Írsko predstavuje len krátky let z Veľkej Británie a má jedno z najpriaznivejších prostredí týkajúcich sa podnikateľského prostredia a daní, čiže je vhodná krajina pre začínajúcich podnikateľov. V súčasnosti má kancelárie spoločností ako sú Facebook, Twitter a Google, ktorí podliehajú nízkej dani z príjmu právnických osôb.
Okrem toho sa investície v írskych technologických spoločnostiach zdvojnásobili od roku 2014 do roku 2016, čo podľa Írskej asociácie rizikového kapitálu dosiahlo nové výšky, a to 888 miliónov EUR.
Sadzba dane z príjmu právnických osôb v Írsku je v súčasnosti na priaznivých 12,5 percent, čo je veľmi priaznivá sadzba.

parlametn

Nemecko
Nemecko je alternatívne skvelou krajinou na začatie podnikania, keďže má stovky nových podnikov, väčšinou v jeho hlavnom meste Berlín. Svoje zastúpenie tam majú veľké spoločnosti ako Soundcloud, Splash a Dubsmash, ktoré tam pôsobia vo svojom odvetví. Spoločnosť Soundcloud sa dnes na svojej platforme môže pochváliť viac ako 177 miliónmi skladieb.
Navyše existuje presvedčenie, že v Nemecku po tom, ako Británia opustí Európsku úniu, dôjde k výraznému nárastu počtu začínajúcich podnikov.
Pokiaľ ide o dane, daň z príjmov právnických osôb je v Nemecku 15%, pričom spoločnosti podliehajú obchodným daniam. Malé podniky, ktoré nepresahujú 50 000 EUR, nemusia platiť DPH.